ZŠ Horšovský Týn
třída 8.A

zprávy pro rodiče
|<  <<  5/9    >>  >|
15.3.2020
Možnost stravování
Školní jídelna sděluje, že je možnost, aby si děti v následujícím období chodily s jídlonosiči pro obědy. Je však nutné spojit se s vedoucí stravování a domluvit si případné objednání obědů. Cena jednoho oběda je 60,- Kč.
15.3.2020
Domácí procvičování
Vážení rodiče, na stránkách Scio jsou nyní k dispozici zdarma procvičovací testy z matematiky a českého jazyka pro 3. až 9. ročníky ZŠ. Uvádím adresu: https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp. Záleží jenom na Vás, zda je využijete, nebo ne. V. Táborská
12.3.2020
Informace
Vážení rodiče!
Na bakalářích byla spuštěna nová aplikace Komens, přes kterou bude škola s Vámi v následující době komunikovat. Zde budou zadávány úkoly pro děti, jejich rozsah i způsob vypracování. Mohou zde být přiloženy i přílohy - pracovní listy, doplňovačky, křížovky. Zadaný úkol do daného termínu děti vypracují a pošlou vyučujícímu ke kontrole. Nejjednodušší způsob se zatím jeví e-mailem na adresu daného učitele - vypracovaný úkol stačí vyfotit a přiložit přílohu. Možná, že by to šlo zpátky i přes ten Komens, ale protože s tím nemám žádnou zkušenost, nemohu říci, zda by toto fungovalo. Pokud zjistím nějaké další informace, dám Vám určitě vědět. S pozdravem V. Táborská
11.3.2020
Zpráva ze školy
Vážení rodiče!
Vzhledem k tomu, že nikdo netuší, jak dlouho nastalá situace může trvat, určitě počítáme s domácí přípravou dětí. Samozřejmě bude nutná spolupráce s Vámi, a proto Vás v tomto směru prosím o vstřícnost a trpělivost. Nebude to jednoduché pro děti, pro Vás, ale ani pro nás, to mi věřte. Zatím se hledají optimální způsoby komunikace mezi Vámi a školou - s tím souvisí moje telefonáty na funkčnost Vašich e-mailů. Zítra ráno se rozhodne, která z navrhovaných možností by se zavedla.
Určitě veďte v patrnosti i nadále bakaláře. Za češtinu je tam zadaný pravopis jako domácí úkol na pondělí. Úkol děti napíší normálně do mluvnického sešitu. O tom, jak uděláme kontrolu, Vás budu včas informovat.
Čekají nás nestandardní týdny, doufejme, že NE měsíce. Předem Vám moc děkuji za spolupráci. Věra Táborská
10.3.2020
Vážení rodiče!
Na základě rozhodnutí vlády jsou z preventivních důvodů od zítřka až do odvolání uzavřeny základní a střední školy. Určitě prosím sledujte bakaláře a internetové stránky školy i třídy, kde by se objevovaly další informace týkající se této mimořádné situace. S pozdravem V. Táborská.
10.2.2020
Zrušení obědů
Vážení rodiče, vzhledem k přetrvávajícímu onemocnění většiny kuchařek ve školní jídelně nebudou připravovány obědy ani v úterý 11. 2. a ve středu 12. 2. 2020.
Vedení školy děkuje za pochopení této mimořádné situace. V. Táborská
29.1.2020
Vyúčtování
Exkurze do Národního muzea v Praze vyšla takto:
vstupné do muzea = 150,- Kč, jízdné = 194,- Kč. Vybírali jsme 400,- Kč, takže bych každému dítěti vracela 56,- Kč. Vzhledem k tomu, že na 10. 2. 2020 máme naplánovanou školní kulturní akci, na kterou bychom vybírali 50,- Kč, nebudeme to zbytečně komplikovat a vrátím dětem 6,- Kč.
Děkuji za pochopení Táborská.
29.1.2020
Změna v rozvrhu
Ve čtvrtek 30. 1. 2020 bude 4. vyučovací hodinu místo českého jazyka dějepis. Táborská
27.1.2020
Exkurze
Ve středu 29. 1. 2020 jedeme na exkurzi do Národního muzea v Praze - program věnovaný Tutanchamonovi. Odjezd od školy nejpozději v 7,00 h, proto prosím, aby děti byly před školou v 6,55 h. S sebou nabitý mobil s kreditem, větší svačinu a pití, 16,- Kč na metro (v mincích). Na zpáteční cestě plánujeme zastávku v Olympii Plzeň na jídlo. Návrat mezi 15. a 16. hodinou odpoledne ke škole. Pokud budete chtít, aby Vaše dítě vystoupilo cestou dříve, napište mu lísteček s podpisem. Děkuji Táborská
27.1.2020
Zkrácené vyučování
Vzhledem ke konání pedagogické rady v úterý 28. 1. 2020 odpadá odpolední vyučování. Děti tedy končí po 6. vyučovací hodině. Táborská
|<  <<  5/9    >>  >|

nahoru webmaster