ZŠ Horšovský Týn
třída 9.A

zprávy pro rodiče
|<  <<  4/9    >>  >|
25.8.2020
První informace k novému školnímu roku
Vážení rodiče,
příští úterý nám již začíná nový - doufejme, že klidnější - školní rok, a tak bych Vám ráda touto formou nastínila základní informace a organizaci prvního týdne.
S účinností od 1. 9. 2020 se ve školní jídelně z bezpečnostních a hygienických důvodů ruší platby v hotovosti. Strávníci platící v hotovosti v minulém školním roce musí donést potvrzení o zavedení příkazu k inkasu a 800,- Kč na jistinu. Pokud toto neprovedou, nebudou přihlášeni ke stravování. Pokud se Vás tato informace týká, obraťte se prosím na vedoucí školního stravování paní Brichtovou.
V úterý 1. září se s dětmi sejdeme jako obvykle v naší třídě na jednu vyučovací hodinu; s sebou ať si prosím vezmou něco na psaní a klíček od šatní skříňky, protože bychom rozdělili skříňky. Přezouvat se v tento den nebudou. 2.9. do školy přijdou už s přezůvkami, penálem a se všemi učebnicemi, které prosím doma zkontrolujte, vygumujte, případně slepte. Děkuji. Ve středu 2.9. bude končit vyučování celého druhého stupně ve 12,25 h. Na obědy budou děti chodit postupně po ročnících, tudíž počítejte i s případným zdržením. Od čtvrtka 3.9. bude probíhat vyučování dle rozvrhu. Každé dítě je povinné mít ve své tašce roušku uloženou v igelitovém sáčku.
Tolik zatím úvodem, v případě dalších novinek Vás budu informovat. Mnohokrát děkuji za spolupráci V. Táborská.
25.6.2020
Poděkování
Vážení rodiče,
končí nám druhé pololetí školního roku 2019/20, které bylo naprosto nestandardní a výjimečné. Všichni jsme se museli naučit spoustu nových věcí, vyzkoušet dosud nepoužívané postupy i učební metody. Všichni jsme to v uplynulých měsících měli těžké a odpočinek si rozhodně zasloužíme.
Chtěla bych Vám poděkovat za práci i čas, které jste svým dětem v době distančního vyučování věnovali. Poděkování zasloužíte i za trpělivost a porozumění, které jste měli jak pro své děti, tak pro nás, učitele. Společně jsme to zvládli - doufám, že k oboustranné spokojenosti. A pokud ne, máme příležitost vše napravit hned v následujícím školním roce.
Přeji Vám i Vašim dětem krásné, pokud možno bezproblémové léto. V. Táborská
22.6.2020
Předávání vysvědčení
Vážení rodiče,
předávání vysvědčení proběhne v pátek 26. 6. 2020 od 8,30 h před školou, děti tedy nemusí s sebou mít roušky ani žádné čestné prohlášení a můžeme se sejít všichni najednou. Předpokládám, že bychom do půl hodiny měli být se vším hotovi. V. Táborská
20.6.2020
Upřesnění k výletu
Podle aktuálních informací probíhá v současné době na trati Poběžovice-Horšovský Týn výluka. Nicméně by měla fungovat náhradní autobusová doprava - alespoň to tvrdí internetový server IDOS a vyvěšené sdělení na dveřích železniční kanceláře v Horšovském Týně. Přes snahu dovolat se alespoň na jedno ze zmíněných nádraží se mi bohužel nepodařilo získat nic bližšího, takže uvedeným informacím budeme věřit :-) Podle platného grafikonu by spoj měl odjiždět v 8,30 h, proto bych byla ráda, abychom se v pondělí 22. 6. 2020 na horšovskotýnském vlakovém nádraží sešli nejpozději v 8,20 h. Děkuji Táborská
19.6.2020
Pěší výlet
Vážení rodiče,
s těmi, kteří chodí do školy, jsme se shodli, že bychom mohli uskutečnit jakousi náhradu školního výletu, o který jsme letos přišli. Navrhla jsme, že bychom mohli jít do Sedmihoří, nicméně tato varianta byla všeobecně odmítnuta. Děti nezlákala ani nabídka občerstvení a odpočinku u nás doma, ani zpáteční cesta autobusem. Takže volím časově i fyzicky méně náročnou trasu.
V pondělí 22. 6. 2020 se sejdeme na vlakovém nádraží v Horšovském Týně. Pojedeme do Meclova a zpátky přijdeme pěšky. S sebou: svačinu, pití, něco proti dešti, peníze na vlak, příp. na nějakou dobrotu (v Meclově by měl fungovat obchod). Počítám s tím, že do 11,00 h bychom mohli být zpátky u školy, kde si děti budou moci definitivně vyzvednout věci ze skříněk v šatně (pokud tam ještě něco mají). Je to akce naprosto dobrovolná, nikoho nenutím, ani se nebudu ptát na důvody neúčasti. Samozřejmě mohou přijít všichni, tedy i ti, kteří do školy od 8. 6. nechodí. V. Táborská
29.5.2020
Další informace
Vážení rodiče,
mám pro Vás další informace ohledně plánovaného návratu žáků 2. stupně do školy. Ti, co nahlásili svůj návrat, budou čekat v pondělí 8. 6. 2020 nejpozději v 7,50 h před školou. Musí s sebou mít od Vás podepsané Čestné prohlášení s datem 8. 6. 2020 (posílala jsem včera přes bakaláře) - v opačném případě dítě nebude do školy puštěno. Dále s sebou musí mít minimálně dvě roušky a igelitový sáček na ně. Počítá se s tím, že ve škole strávíme 2 hodiny. Pokud budeme v jedné skupině, děti skončí do 10,00 h. Pokud budeme na dvě skupiny, první parta skončí do 9,30 h, druhá do 11,00 h. Další dny budou děti chodit na konzultace z jednotlivých předmětů, záleží na tom, jak se domluví. Tzn. že někdo bude chodit třeba každý den do školy (v různých časech, klasické vyučovací hodiny nejsou), někdo půjde do školy třeba jenom jednou dvakrát - podle toho, jaké konzultace si domluví. Je mi jasné, že návštěva konzultačních hodin ve škole bude problém především pro dojíždějící děti, proto prosím zvažte i tento fakt. Navíc děti nebudou mít možnost jít na oběd. Následující týden budeme zase zahajovat v pondělí ráno třídnickou hodinou a opět si děti budou domlouvat konzultační hodiny na následující týden - takže si je mohou ubrat, nebo přidat podle vlastního uvážení.
I nadále by do konce školního roku měla probíhat distanční výuka, i když pravděpodobně v menší intenzitě. Za sebe mohu říci, že plánuji i nadále organizovat video vyučování z češtiny, i když se možná přesune na odpoledne, protože dopoledne budu ve škole. Každopádně se počítá s tím, že celé září se bude intenzivně opakovat učivo, které se nyní probírá. Děti nebudou tedy odevzdávat současné učebnice, protože se podle nich budou učit ještě začátkem příštího školního roku.
V následujících dnech by se měly v bakalářích objevit návrhy známek z jednotlivých předmětů s tím, že se hodnotí známky získané do 11. 3. a samozřejmě práce v době uzavření školy, přihlíží se i ke známce v pololetí. Pokud navrhovaná známka je horší než by odpovídalo získaným známkám, je to proto, že se žák neúčastnil distanční výuky a má poslední šanci se známkou něco udělat tím, že doplní chybějící úkoly, příp. má k dispozici konzultační hodiny ve škole.
A na závěr ještě jedna informace: letošní školní rok končí v pátek 26. 6. 2020. V. Táborská
28.5.2020
Návrat žáků do školy
Vážení rodiče,
vzhledem k příznivé epidemiologické situaci se plánuje návrat žáků 2. stupně do školy na pondělí 8. 6. 2020. Nejdříve by proběhla třídnická hodina a poté by si děti domluvily s konkrétními vyučujícími jednotlivých předmětů(kromě výchov)konzultační hodiny. Ty se budou konat v domluveném termínu v následujícím týdnu, tedy do pátku 12. 6. 2020. Distanční výuka se bude konat i nadále v podobě jako dosud - samostudiem, pomocí zasílaných materiálů, úkolů, příp. video hodin.
Protože i nadále platí přísná hygienická opatření, potřebuji od Vás závazné vyjádření, zda Vaše dítě 8. června přijde do školy. Tuto zprávu mi prosím pošlete nejpozději do úterý 2. 6. 2020. Počet přihlášených dětí ovlivní to, zda se nakonec sejdeme v jedné, nebo ve dvou skupinách (maximální počet žáků ve třídě je 15). Přes bakaláře Vám pošlu nařízení ministerstva školství ohledně hygienických opatření ve školách.
Předem děkuji za Vaši zprávu. V. Táborská
15.5.2020
Možnost společné fotografie
Vážení rodiče,
existuje možnost vytvoření třídní fotografie, přestože společné fotografování v podobě, jakou známe z minulých let, samozřejmě možné není.
Uskutečnili bychom to následovně: Vyfotili byste doma své dítě jednou bez roušky, jednou s rouškou (obličej, nejvíce po ramena a foto byste mi poslali. Já bych vše dala dohromady a poslala fotografovi, který nám udělá koláž (žádné úpravy, jen naskládá jednotlivé fotografie vedle sebe). Do konce června máme fotografie hotové. Orientační ceny fotografií jsou: rozměry 13x19cm cca 21,-Kč, 15x20cm cca 33,-Kč, 20x30cm 65,-Kč.
Prosím dejte mi vědět, zda byste s tímto návrhem souhlasili a jak velkou fotku byste případně preferovali. Většina rozhoduje.
Děkuji V. Táborská
14.4.2020
Licence Office 365 pro školy
Vážení rodiče,
škola našim žákům vytvořila uživatelský účet pro užívání Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, ...). Po dobu studia na ZŠ Horšovský Týn bude tak Vaše dítě mít možnost ZDARMA používat nejnovější verze těchto jinak placených programů. Navíc by časem měla být zprovozněna i služba Microsoft Teams, díky které bychom mohli dělat videokonference, rozhovory, skupinové chaty atd.
Přes bakaláře Vám pošlu e-mailovou adresu a přístupové heslo. V rámci ochrany osobních údajů si každopádně změňte přístupové heslo (určitě si jej někam poznamenejte!).
Pokud byste si s instalací Office nevěděli rady, ozvěte se a zkusíme to nějak vyřešit.
S pozdravem V. Táborská
9.4.2020
Domácí procvičování přes počítač
Vážení rodiče,
naše škola získala zdarma přístup k výukovým cvičením společnosti Didakta. Můžete použít dva způsobu, jak se k těmto cvičením dostat:
1/ použít prohlížeč s povoleným Adobe Flash, otevřít stránku www.didakta.cz, login: crna2161@didakta.cz, heslo: FJ7E
2/ nainstalovat jejich aplikaci http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip (soubor je nutné stáhnout a poté rozbalit a nainstalovat). Zadáte login:crna2161@didakta.cz, heslo: FJ7E. Aplikace je určená pro Windows 7 a novější.
Doporučuji druhý způsob.
Kdybyste si s tím nevěděli rady, ozvěte se. Přeji hezkou zábavu s procvičováním. V. Táborská
|<  <<  4/9    >>  >|

nahoru webmaster