ZŠ Horšovský Týn
třída 7.A

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/6    >>  >|
2.4.2020
Varování ohledně kybernetické bezpečnosti
Vážení rodiče,
v souvislosti se současným masivním využíváním internetu Vám sděluji následující varování:
V obchodě Google Play se objevily desítky aplikací s tématikou Koronaviru a přibývají další. Ne všechny však mají přímou souvislost s touto tématikou a spíše lákají na zábavu pro nudící se děti ve formě her. Některé obsahují malware Tekya, který odklikává reklamy bez vědomí uživatele. Do telefonu se tak dostává nežádoucí obsah a mohou to být např. i dětem nevhodné stránky/obrázky. Přes padesát aplikací z oblasti logických nebo závodních her, překladačů, kalkulačka nebo kuchařky již bylo odstraněno, ale další podobné aplikace se škodlivým kódem přibývají.
Nechvalně známý bankovní trojan Ginp, který je schopný vložit falešný text do schránky běžné SMS aplikace, nyní získal novou schopnost. Ta zneužívá současnou situaci okolo celosvětové nákazy koronavirem. Poté co se tento trojan stáhne do zařízení oběti, dostane příkaz otevřít internetovou stránku s názvem „Vyhledávač koronaviru“ (Coronavirus Finder). Na displeji se následně zobrazí upozornění, že se v okolí uživatele pohybují lidé nakažení tímto virem. Aby se uživatel dozvěděl, kde přesně se nacházejí, musí zaplatit 75 centů. Pokud uživatel souhlasí, stránka ho přesměruje na platební bránu, kde zadá své platební údaje. Poté se ale nestane už nic – peníze nejsou z účtu strženy a uživatel se ani nedozví o pohybu údajně nakažených lidí. Místo toho ale údaje o kreditní nebo platební kartě putují přímo do rukou hackerů. Nejvíce uživatelů napadených touto kybernetickou hrozbou pochází ze Španělska (83 %), sousedního Polska (2.22 %), Francie (1,97 %), Německa (1,97 %) a Indie (1,23 %). Není vyloučeno, že se nějaká modifikace dostane i k nám. Pozor tedy na podobné pokusy o mobilní platby.
Přeji Vám, aby Vás nic výše uvedeného nepotkalo! V. Táborská
25.3.2020
Výuková videa
Vážení rodiče,
minulý týden jsme Vám posílala přihlašovací údaje na zpřístupněné učebnice vydavatelství Taktik. Toto vydavatelství přichází s další nabídkou výuky po internetu. Nechám na Vás zda tuto službu využijete, nebo ne. Zde jsou potřebné informace:
adresa e-lerningových kurzů je https://vpohode.cz/cs/
v pravém horním rohu kliknete na: "Vyzkoušet zdarma", zaregistrujete se a v ten okamžik se Vám zpřístupní veškerý obsah. Přes tlačítko "Vyzkoušet zdarma" můžete začít s výukou.
S pozdravem V. Táborská
18.3.2020
Zpráva na okraj
Vážení rodiče,
máme za sebou ne zcela obvyklý a v každém ohledu náročný týden. Většina z Vás se snaží dětem pomoci, komunikujete se školou a za to zasloužíte veliké poděkování. Zároveň bych Vás chtěla poprosit o trpělivost a jistou dávku tolerance vůči učitelům. I my spoustu věcí děláme poprvé a ne vždy funguje vše, jak by mělo. Pokud zjistíte nějakou nesrovnalost nebo něčemu nerozumíte, neváhejte a určitě se ozvěte. Každý z nás může udělat chybu, aniž by samozřejmě chtěl. Za sebe můžu říci, že u počítače trávím víc jak 10 hodin denně a někdy toho mám opravdu plné zuby.
O jednu věc bych Vás chtěla poprosit: posílete opravdu jenom to, co chceme, abyste poslali. Já chápu, že chcete ukázat, že máte dané zadání splněné, ale není to nutné. K některým cvičením s určitým časovým odstupem zveřejňuji řešení. Samozřejmě - je na Vás, příp. na dětech, jestli si dané cvičení skutečně zkusí doplnit samy a potom si to zkontrolují, nebo jestli si počkají na řešení. Tohle opravdu neovlivním. Já to beru tak, že řešení je zveřejněno, a tudíž by to všichni měli mít dobře (ať už ke správným výsledkům došli jakýmkoliv způsobem).
Pokud byste měli nějaký problém, ozvěte se. Opatrujte se a neztrácejte optimismus. V. Táborská
15.3.2020
Možnost stravování
Školní jídelna sděluje, že je možnost, aby si děti v následujícím období chodily s jídlonosiči pro obědy. Je však nutné spojit se s vedoucí stravování a domluvit si případné objednání obědů. Cena jednoho oběda je 60,- Kč.
15.3.2020
Domácí procvičování
Vážení rodiče, na stránkách Scio jsou nyní k dispozici zdarma procvičovací testy z matematiky a českého jazyka pro 3. až 9. ročníky ZŠ. Uvádím adresu: https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp. Záleží jenom na Vás, zda je využijete, nebo ne. V. Táborská
12.3.2020
Informace
Vážení rodiče!
Na bakalářích byla spuštěna nová aplikace Komens, přes kterou bude škola s Vámi v následující době komunikovat. Zde budou zadávány úkoly pro děti, jejich rozsah i způsob vypracování. Mohou zde být přiloženy i přílohy - pracovní listy, doplňovačky, křížovky. Zadaný úkol do daného termínu děti vypracují a pošlou vyučujícímu ke kontrole. Nejjednodušší způsob se zatím jeví e-mailem na adresu daného učitele - vypracovaný úkol stačí vyfotit a přiložit přílohu. Možná, že by to šlo zpátky i přes ten Komens, ale protože s tím nemám žádnou zkušenost, nemohu říci, zda by toto fungovalo. Pokud zjistím nějaké další informace, dám Vám určitě vědět. S pozdravem V. Táborská
11.3.2020
Zpráva ze školy
Vážení rodiče!
Vzhledem k tomu, že nikdo netuší, jak dlouho nastalá situace může trvat, určitě počítáme s domácí přípravou dětí. Samozřejmě bude nutná spolupráce s Vámi, a proto Vás v tomto směru prosím o vstřícnost a trpělivost. Nebude to jednoduché pro děti, pro Vás, ale ani pro nás, to mi věřte. Zatím se hledají optimální způsoby komunikace mezi Vámi a školou - s tím souvisí moje telefonáty na funkčnost Vašich e-mailů. Zítra ráno se rozhodne, která z navrhovaných možností by se zavedla.
Určitě veďte v patrnosti i nadále bakaláře. Za češtinu je tam zadaný pravopis jako domácí úkol na pondělí. Úkol děti napíší normálně do mluvnického sešitu. O tom, jak uděláme kontrolu, Vás budu včas informovat.
Čekají nás nestandardní týdny, doufejme, že NE měsíce. Předem Vám moc děkuji za spolupráci. Věra Táborská
10.3.2020
Vážení rodiče!
Na základě rozhodnutí vlády jsou z preventivních důvodů od zítřka až do odvolání uzavřeny základní a střední školy. Určitě prosím sledujte bakaláře a internetové stránky školy i třídy, kde by se objevovaly další informace týkající se této mimořádné situace. S pozdravem V. Táborská.
10.2.2020
Zrušení obědů
Vážení rodiče, vzhledem k přetrvávajícímu onemocnění většiny kuchařek ve školní jídelně nebudou připravovány obědy ani v úterý 11. 2. a ve středu 12. 2. 2020.
Vedení školy děkuje za pochopení této mimořádné situace. V. Táborská
29.1.2020
Vyúčtování
Exkurze do Národního muzea v Praze vyšla takto:
vstupné do muzea = 150,- Kč, jízdné = 194,- Kč. Vybírali jsme 400,- Kč, takže bych každému dítěti vracela 56,- Kč. Vzhledem k tomu, že na 10. 2. 2020 máme naplánovanou školní kulturní akci, na kterou bychom vybírali 50,- Kč, nebudeme to zbytečně komplikovat a vrátím dětem 6,- Kč.
Děkuji za pochopení Táborská.
|<  <<  2/6    >>  >|

nahoru webmaster