ZŠ Horšovský Týn
třída 8.A

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/9    >>  >|
1.12.2020
Dotaz
Vážení rodiče,
prý se dnes vyskytl nějaký problém s výdejem objednaného oběda. Pokud se to stalo Vašemu dítěti, prosím ozvěte se mi na Bakaláře nebo na e-mail.
Děkuji Táborská
24.11.2020
Rotační výuka
Vážení rodiče,
v rámci uvolňování protiepidemiologických opatření od příštího pondělí znovu obnovujeme rotační výuku, tzn. část druhého stupně zůstává na distanční výuce doma, část se vrací do školy k prezenční výuce a po týdnu se obě skupiny vymění. V pondělí 30. 11. 2020 osmáci nastupují do školy a víceméně pojedou podle stávajícího rozvrhu, pouze tělesná výchova poslední hodinu odpadá. Hned v pondělí první vyučovací hodinu budeme mít třídnickou, na které sdělím další podrobnosti. Důležité je, že děti nemají automaticky přihlášené obědy - pokud budou chtít chodit na oběd, musíte je přihlásit nejpozději do čtvrtka do půlnoci předcházejícího týdne (tedy pro příští týden je to do 26. 11. 2020). V době distanční výuky si mohou děti chodit pro obědy pouze s jídlonosiči od 10,30-11,00 h.
S pozdravem V. Táborská
15.11.2020
Výběr střední školy
Vážení rodiče,
pokud by děti chodily do školy, obdržely by v těchto dnech příručku, ve které jsou uvedeny veškeré aktuální střední a učňovské školy. Vzhledem k tomu, že stále trvá distanční výuka, posílám Vám odkaz na Atlas školství online. Tato příručka je primárně určena žákům, kteří v letošním školním roce ukončí základní školu a měly by si tedy začátkem roku 2021 podávat přihlášky k dalšímu studiu, nicméně i pro ostatní může být užitečná. Minimálně se můžete zorientovat v nabídce středních škol a můžete si ušetřit čas v příštím roce. V. Táborská
atlas školství
15.11.2020
Hodnocení čtvrtletní práce
Vážení rodiče,
vzhledem k epidemiologické situaci a platným vládním nařízením neproběhnou ve čtvrtletí klasické třídní schůzky.Do pátku 20. 11. 2020 budou na Bakalářích zapsány známky za první čtvrtletí letošního školního roku. Pokud budou vyučující chtít uvedenou známku nějak komentovat, přijde vám zpráva prostřednictvím Bakalářů. Pokud budete chtít nějaké bližší vysvětlení ke známce Vy, prosím kontaktujte rovnou příslušného vyučujícího.
Děkuji V. Táborská
2.11.2020
Juniorfest 2020
Vážení rodiče!
I přes to, že současná epidemiologická situace není příznivá, uskuteční se letos již 13. ročník mezinárodního filmového festivalu Juniorfest. Samozřejmě v dosti pozměněné podobě, a protože považuji "novou" podobu Juniorfestu za velmi dobrou, dovolte mi pár informací. JUNIORFEST 2020 se přesouvá do online prostoru, a to:
od 6. do 12. listopadu 2020 se můžete těšit každý den od 16:00 do 18:00 na živé studio Juniorfest LIVE. Záměr organizátorů je nabídnout dětem i dospělým rozhovory se známými osobnostmi, soutěže, online workshopy, ale i filmy. Vše bude zdarma dostupné na www.juniorfest.cz.
od 13. do 22. listopadu 2020 bude v nabídce 20 filmů, které budou k dispozici na Juniorfest ONLINE. Děti i vy si můžete sami vybrat X filmů, zaplatíte si je a můžete se na ně kdykoliv v průběhu konání festivalu podívat. Cena v takovém případě je 49,- Kč na osobu. Existuje i možnost udělat jakousi třídní akci - vybrat dětem film (nebo si jej mohou vybrat samy) a zaplatit za třídu 500,- Kč. Je jasné, že už při počtu 11 to děti vyjde levněji a čím více jich bude, tím bude "vstupné" levnější.
Přikládám filmovou přílohu, ve které najdete nejen stručné synopse nabízených filmů, ale také podrobnosti týkající se způsobů objednání a placení filmů.
Je dobře, že se Juniorfest přeze všechno uskuteční. A aby se mohl ukutečnit v tradičním duchu i v přístím roce, můžeme mu pomoci právě tím, že si pustíme film. V. Táborská
leták juniorfest
25.10.2020
Materiály ministerstva školství
Vážení rodiče a děti,
jsou před námi prodloužené podzimní prázdniny. V této souvislosti jsme obdrželi materiály z ministerstva školství týkající se současné situace v naší zemi. Dávám Vám je k dispozici, abyste si je mohli v klidu přečíst. Je jenom na Vás, do jaké míry je budete akceptovat. Čím dříve se současná epidemiologická situace začne lepšit, tím dříve bychom se mohli vrátit k normální výuce ve škole. Prosím nezapomeňme na to před následujícími dny volna.
Děkuji V. Táborská
doporučené odkazy
leták pro 2. stupeň
19.10.2020
Vysvětlení školních účtů
Vážení rodiče a žáci,
v odkazu najdete - doufám že přehledné vysvětlení - problematiky školních účtů Google a Microsoft Office.
Doporučuji využívat školní Google účet co nejdříve. Od 2. 11. 2020, pokud bude nadále pokračovat on-line výuka, bude možné přihlásit se POUZE přes školní Google účet. S pozdravem V. Táborská
Podrobné vysvětlení
13.10.2020
Uzavření škol
Vážení rodiče,
z nařízení vlády jsou od zítřka 14.10.2020 uzavřeny všechny základní školy - opět tedy kompletně přecházíme na online výuku. Všem dětem je od zítřejšího dne zakázán vstup do školní jídelny, obědy mají automaticky odhlášeny. Děti by si měly co nejdříve vyklidit své věci ze skříněk, protože se budou dezinfikovat. Na video hodině jsme se domluvili, že si pro věci přijdou ve čtvrtek ráno (plus minus v 8,00 h). Pokud by s tímto termínem byl problém, napište, domluvíme se individuálně.
Připomínám, že on-line výuka je povinná a případná absence musí být omluvena - buď dopředu, nebo zpětně nejlépe ještě téhož dne. Využijte prosím Bakaláře nebo můj školní e-mail.
Na video hodiny se musí děti hlásit z vlastního účtu na googlu. Zatím jsme nezjistila, že by s tím měl někdo problém, což znamená, že se hlásí z vlastního nebo cizího (možná Vašeho) účtu. Škola vytvořila pro potřeby on-line výuky pro každé dítě vlastní přihlašovací údaje, aby se děti mohly hlásit ze svého školního účtu. Nese to s sebou výhody v tom, že se jim budou naplánované hodiny zobrazovat v kalendáři, umožňuje to práci přes Classroom, nebudou muset hledat odkazy na Meets v Bakalářích atd. Školní adresu Vašeho dítěte i s přístupovým heslem Vám rozešlu přes Bakaláře během dnešního večera.
To je prozatím vše. Přeji Vám hodně sil a pevné zdraví. V. Táborská
9.10.2020
Výuka v následujícím týdnu
Vážení rodiče,
příští týden třída 8. A přechází na distanční výuku. Vyučující naukových předmětů vám prostřednictvím Bakalářů oznámí, kdy se mají děti přihlásit na on-line hodinu. Výuka je povinná. Pokud se jí nebude moci vaše dítě zúčastnit, předem jej prosím omluvte u daného vyučujícího a zároveň napište omluvenku do žákovské knížky, ve které to zkontroluji následující týden, kdy děti budou mít výuku ve škole. Počet on-line hodin je snížen a budou probíhat podle rozvrhu, tj. ve stejné době jako ve škole.
Dětem je umožněno chodit na obědy v 10,45 h, ale musíte si obědy přihlásit, protože od úterý jsou pro nepřítomné ročníky zrušeny. Na pondělní oběd se přihlásily pouze dvě dívky - ostatní si ho prosím odhlašte přes internet. Svůj objednaný oběd si dítě sní v jídelně, do jídlonosičů se obědy dávat nebudou. Pokud by byla naplánovaná on-line hodina v době oběda ve škole, dítě má povinnost zúčastnit se on-line hodiny.
Jestliže se nic nezmění, žáci 8. A přijdou do školy v pondělí 19. 10. 2020 a budou absolvovat celou výuku podle platného rozvrhu. Samozřejmě včetně ohlášených testů, zkoušení, referátů atd. Zároveň budou zkontrolovány úkoly z distanční výuky.
Na základě výnosu ministerstva školství se prodlužují podzimní prázdniny o pondělí 26. 10. a úterý 27. 10. 2020.
V případě jakéhokoliv dotazu nebo problému mě prosím kontaktujte přes Bakaláře. V. Táborská
23.9.2020
Oznámení
Vážení rodiče,
ředitelské volno v pátek 25.9.2020 na naší škole nebude vyhlášeno. Přítomnost/Nepřítomnost Vašich dětí ve škole v tento den je ponechána na Vašem uvážení, výuka bude probíhat v běžném režimu. Případnou páteční absenci nemusíte telefonicky omlouvat, omluvenku přinese Vaše dítě v úterý 29. 9. v žákovské knížce.
V. Táborská
|<  <<  2/9    >>  >|

nahoru webmaster